Bir Tık İyilik

Kullanım Kılavuzu

Bir Tık İyilik ile bağış kampanyası oluşturup SOS Çocukköyü Derneği’ne destek olmak artık çok kolay.

1. Hesap Oluştur

birtikiyilik.soscocukkoyu.org’a girerek hesabınızı oluşturunuz.

2. Kampanya Oluştur

"Kampanya Oluştur" butonuna tıklayınız ve kampanyanıza bir başlık ekleyiniz. (Örneğin "Yeni yaşımda daha çok paylaşmayı seçiyorum".)

3. Kategori Seç

Kampanyanıza en uygun kategoriyi seçiniz (Doğum günü, Kurumsal Kampanya, Meydan Okuma…)

4. Hedef Belirle

Sonrasında, kampanyanızın devam edeceği tarih aralığını, hedeflenen bağış miktarını ve kampanya görseli gibi detayları ekleyip “Onayla” butonuna tıklayınız.

5. Paylaş

Artık kampanyanız hazır! Sosyal medyada ve yakınlarınızla paylaşarak kampanyanızı duyurabilirsiniz.

6. Takip Et

Kampanya sayfanızdaki sayaç ile topladığınız bağış miktarını takip edebilecek, kimlerin yardımda bulunduğunu görebileceksiniz.

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

  • Kampanya oluşturabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Daha önce kayıt olmuşsanız buraya tıklayarak giriş yapabilir, henüz üye değil iseniz buraya tıklayarak üyelik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • “Kampanyanı oluştur” butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada doldurulması zorunlu olan kısımları doldurunuz.
  • Kampanyanız hazır! Belirlediğiniz bağış hedefine ulaşana kadar kampanyanızı çevrenizdeki insanlarla paylaşıp destek toplayabilirsiniz.

Kampanyalara bağış yapmak için kredi kartına ihtiyaç duyacaksınız. Destek olmak istediğiniz kampanya sayfasına girip “bağış yap“ butonuna tıklayınız. Sonrasında istediğiniz bağış miktarını seçerek kredi kartınızla bağış yapabilirsiniz.

Yaptığınız bağışın miktarı ve isminiz onaylamanız halinde görünür olacaktır. Anonim olarak bağış yapmak da mümkündür.

Oluşturulan kampanyalardan elde edilen gelirler direkt olarak banka hesaplarımıza aktarılmaktadır ve “her çocuk için sevgi dolu bir yuva” hedefi ile kullanılmaktadır.

Lefkoşa ve Girne’deki tesislerimize gelerek, kısa mesaj servisi ile, soscocukkoyu.org sitesinden kredi kartınızı kullanarak ve banka havalesi yaparak bağışçımız olabilirsiniz.

Doğum günü ve özel günlerde, meydan okumak amacıyla, kutlama sebebiyle, kurumsal olarak veya içinizden geldiği için kampanya oluşturabilirsiniz.

Kampanyanızın özel linkini arkadaşlarınızla paylaşarak ve sosyal medya yolu ile çevrenizdeki insanları kampanyanıza bağış yapmaya teşvik edebilirsiniz.

İnternet erişimi olan her yerden bağış kampanyası oluşturabilirsiniz.